Firma ULTRAPHON - Autoryzowany instalator central telefonicznych Panasonic Pure-IP ULTRAPHON - Silver Partner Panasonic
19 Marzec, 2024
Ekskluzywne telefon IP SIP Panasonic KX-UT670 i KX-UT248

Ekskluzywne telefon IP SIP Panasonic KX-UT670 i KX-UT248

  • Dotykowy ekran 7'' (KX-UT670) lub graficzny wyświetlacz 4.4'' (KX-UT248)
  • Doskonałe do ekskluzywnych pokoi hotelowych, kadry zarządzającej i recepcji
  • Możliwość personalizacji urządzenia z własnym dostosowaniem okienek
  • 24 programowalne przyciski z opisem na wyświetlaczu
  • Wysoka jakość dźwięku (HD Audio)
  • System głośnomówiący - dwukierunkowy (Full-duplex)
  • Pełna kompatybilność z systemami Panasonic, Asterisk oraz BroadSoft
Zobacz więcej...

1
2
3
4
5
6
7
8

Zaawansowane rozwiązania sieciowe Panasonic

Zaawansowane rozwiązania sieciowe zastosowane w systemach telekomunikacyjnych Panasonic, mogą przyczynić się do obniżenia kosztów prowadzenia działalności, zwiększenia wydajności oraz połączyć ze sobą wszystkie lokalne biura, gdziekolwiek się one znajdują. Systemy Panasonic są zaprojektowane tak, aby efektywnie wspierały każdy aspekt firmowej komunikacji, umożliwiając szybki zwrot poniesionych kosztów.

Każdy rodzaj działalności biznesowej może odnieść korzyści z zastosowania niezawodnego, ekonomicznego i łatwego w obsłudze wewnątrzbiurowego systemu sieciowego Panasonic. Funkcje, takie jak obsługa dzierżawionych linii E&M oraz transmisja głosu za pośrednictwem IP (VoIP) mogą umożliwić znaczącą redukcję kosztów powstających w prywatnej sieci międzybiurowej. Na przykład sieciowa numeracja umożliwia przypisanie jednolitych numerów telefonów do każdej linii wewnętrznej w siedzibie lub w oddziale firmy przyczyniając się do oszczędniejszego wykorzystania czasu i środków. Centrale Panasonic obsługują sieci VoIP, linie TIE (PRI/T1/E1/E&M), sieci QSIG itp., a ich użytkownicy mogą korzystać z obejmującego całe przedsiębiorstwo systemu IP-PBX bezpośrednio w jego siedzibie, rozrzuconych po świecie oddziałach i zakładach produkcyjnych, jak gdyby znajdowali się w jednym rozproszonym na wiele lokalizacji biurze.

Pełną kompatybilność systemów Panasonic z protokołem IP umożliwia nawiązanie komunikacji z wykorzystaniem między innymi: Dodatkowo systemy Panasonic Pure-IP zapewniają między innymi:

Sieciowanie wielu lokalizacji dla zapewnienia elastyczności komunikacji

Systemy Panasonic wykorzystują najnowsze rozwiązania sieciowe, aby ekonomicznie obsługiwać wewnątrzbiurową, międzyoddziałową i długodystansową komunikację za pośrednictwem konwergentnych sieci transmisji głosu i danych.

Sieciowanie wielu lokalizacji pomaga użytkownikom z rozproszonych oddziałów regionalnych osiągnąć korzyści, wynikające z obniżenia kosztów komunikacji między biurami przez wykorzystanie istniejących korporacyjnych sieci rozległych (WAN) lub usług zarządzanych wirtualnych sieci prywatnych (VPN) dostępnych u dostawców usług sieciowych. W uzupełnieniu tradycyjnej łączności, systemy Panasonic obsługują wewnątrzsieciową komunikację, opartą o nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne gwarantujące wysoką jakość prowadzonych rozmów (Panasonic IP-PT) oraz o rozwiązania w oparciu o protokół H.323 i SIP.

Kompatybilnosc IP i rozwiązania mobilne


Przy wykorzystaniu protokołu internetowego IP, można podłączyć odległe placówki firmy oraz pracowników znajdujących się poza nią, do pojedynczej centrali Panasonic znajdującej się w głównej siedzibie firmy. Niezbędna do tego jest tylko jedna centrala Panasonic, co oznacza, że w prosty i wydajny sposób można administrować i zarządzać komunikacją telefoniczną pomiędzy wszystkimi własnymi placówkami. Pozwala to także zaoszczędzić koszty drogiego okablowania telefonicznego - telefony IP są podłączane do istniejącego okablowania sieci komputerowej LAN.


Tanie połączenia telefoniczne - interfejs linii miejskich SIP i IP

Korzystając z wbudowanego interfejsu linii miejskich SIP, przedsiębiorstwa mają teraz możliwość podłączenia bezpośrednio systemów komunikacyjnych Panasonic do usług operatora z rozszerzającej się stale listy dostawców usług telefonii internetowej, opartej na SIP i uzyskania możliwości wykonywania tanich połączeń VoIP za pośrednictwem zarządzanych przez nich szerokopasmowych sieci IP.

Integracja  IP w oparciu o rozwiązania Panasonic


Grupy dystrybucji połączeń telefonicznych w sieci przy wielu lokalizacjach

Grupy dystrybucji połączeń przychodzących (ICD) mogą być rozłożone na wiele, połączonych siecią systemów Panasonic. Dzięki tej funkcjonalności mamy możliwość stworzenia elastycznego systemu komunikacyjnego z możliwością tworzenia dowolnego schematu dystrybucji połączeń telefonicznych oraz różnorodną integracją telefonów (analogowych, systemowych, bezprzewodowych DECT, IP, SIP i innych) oraz aplikacji Panasonic Communication Assistant lub innych różnorodnych aplikacji CTI.

Systemy Panasonic wyposażone są również w funkcję zaawansowanej łączności mobilnej dzięki której, telefony komórkowe mogą również zostać włączone do grup dystrybucji połączeń ICD. Integracja ta umożliwia jednoczesne sygnalizowanie połączeń przychodzących na telefonie na biurku, oraz telefonem komórkowym znajdującym się w kieszeni pracownika, umożliwiając mu ich odebranie niezależnie od tego, czy znajduje się w danej chwili na swoim stanowisku pracy.

Grupy dystrybucji w sieci przy wielu lokalizacjach



Sieciowa obsługa funkcji lampki zajętości w konfiguracji wielu lokalizacji

Funkcje sieciowej lampki zajętości (BLF) oraz bezpośredniego wyboru stacji w sieci (NDSS), umożliwiają utworzenie indywidualnych numerów wewnętrznych w połączonych siecią systemach Panasonic, które mogą być monitorowane przez centralnego Operatora sieci za pomocą przycisków DSS, informujących go swoimi wskazaniami o statusie każdej linii wewnętrznej i zapewniając kontrolę nad całą siecią.

Dodatkowo systemy Panasonic przesyłają pełną informację o numerze dzwoniącym i jego nazwie w połączonych siecią systemów Panasonic. Funkcjonalność ta znacząco ułatwia komunikację i sprawdzanie stanu dostępności użytkowników z innych sieciowanych punktów.

Sieciowa obsługa funkcji lampki zajętości w konfiguracji wielu lokalizacji



Zarządzanie wieloma placówkami firmy poprzez sieć IP

Dzięki dołączeniu sieci IP do istniejącego systemu, istnieje możliwość zarządzania systemem telekomunikacyjnym obejmującym całą firmę, począwszy od biura centrali po najodleglejsze przedstawicielstwa, oddziały i placówki. Technologia IP może znacznie poprawić wydajność zarządzania, jednocześnie tworząc bardziej komfortowe środowisko. Centrale Panasonic mogą być także łatwo rozszerzane dla zaadaptowania do przyjętej infrastruktury oraz zmian zachodzących w środowisku pracy.


Zaawansowany system konferencji wdzwanianej

Systemy Panasonic Pure-IP posiadają funkcję zaawansowanego tworzenia konferencji wdzwanianej wraz z funkcją rozgłaszania. Istnieje możliwość stworzenia zaawansowanej konferencji wraz z wyświetlaniem informacji na telefonie systemowym w trybie rzeczywistym między innymi o ilości połączonych osób do danej konferencji oraz o statusie tych osób.

Dostępny jest również tryb bezpieczny konferencji, który umożliwia logowanie się do konferencji poprzez podanie hasła lub poprzez identyfikację numeru dzwoniącego.


Oszczędność zasobów sieciowych

Systemy Pure-IP KX-TDE oraz KX-NCP posiadają nowoczesną funkcjonalność bezpośredniej komunikacji między użytkownikami korzystającymi z telefonów systemowych IP i telefonów SIP, tym samym przyczyniając się do zmniejszenia obciążenia sieci oraz zasobów centrali PBX.

Połączenia P2P - ograniczenie zasobów sieciowych


Dodatkowo systemy Pure-IP Panasonic wyposażone są w zaawansowaną funkcję wykrywanie ciszy (VAD). Funkcja ta ma ogromne znaczenie w procesie kodowania głosu i przyczynia się do znaczącego ograniczenia pasma podczas transmisji danych w sieci.


© 2013 ULTRAPHON. Wszelkie prawa zastrzeżone.